رزین, وبلاگ

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

با استفاده از آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین خواهید توانست در صورت خرید قالب سیلیکونی مخصوص رزین با دقت کامل بهترین قالب رزین را تهیه کنید. بسیار مهم است که قالب سیلیکونی رزین با کیفیت باشد و در حین استفاده شما را دچار مشکلاتی نکند.

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

استفاده از رزین در قالب سیلیکونی هم کار را لذت بخش تر می کند و هم خروجی جذابی را ارائه می دهد. قالب سیلیکونی می تواند بعنوان یک ابزار کارآمد در کنار دیگر ابزار ها و متریال های شما باشد. این ابزار آلات و متریال ها همگی به شما کمک می کند تا محصول باکیفیتی را عرضه کنید.

قالب سیلیکونی رزین چیست؟

اما شاید سوال اینجا باشد که اصلاً قالب سیلیکونی رزین چیست؟ برای آن که بتوانید اشکال در ابعاد و اندازه های مختلفی داشته باشید نیاز به یک قالب دارید. این قالب ها با جنس سیلیکون هستند. قالب سیلیکون بصورت ژله ای است و بسیار منعطف می باشد. این ویژگی برای کار با رزین اپوکسی بسیار مناسب است.

چرا باید قالب سیلیکونی رزین خرید؟

همانطور که پیشتر اشاره شد، دلیل خرید قالب سیلیکونی رزین این است که بتوانید محصولاتی با شکل و شمایل مختلف بسازید. معمولاً برای آثار رزینی از قالب سیلیکونی شفاف و براق استفاده می شود. مواردی مثل زیورآلات با این نوع از قالب های سیلیکونی می توانند بسیار بهتر عمل کنند

در قالب های سیلیکونی رزین اپوکسی بسیار بهتر و سخت تر عمل می کند و کمتر دچار چسبندگی می شود. البته باید به حباب هایی که در این قالب ها شکل می گیرد توجه داشت. پیشتر در وبلاگ رزین بازار در مورد حباب گیری رزین اپوکسی مفصل صحبت شده است.

انواع قالب سیلیکونی رزین

باید در آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین به این مسئله اشاره کرد که قالب سیلیکونی انواع مختلفی دارد. هر نوع از این قالب های سیلیکونی مصارف منحصر به فردی را دارد. بسته به نیاز و محصولی که ساخته می شود می بایست قالب سیلیکونی تهیه شود. با رزین بازار با آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین همراه باشید.

قالب سیلیکونی رزین دست ساز

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

این قالب های سیلیکونی که بصورت دست ساز ساخته شده اند معمولاً دارای کیفیت بسیار پایینی هستند. کف این قالب ها یا پایین ترین سطح آن ها بسیار چرب بوده و نمی تواند شفافیت لازم را داشته باشد. همچنین قسمت های کج و ناصاف در آن بسیار دیده می شود.

در مواقعی که قالب های صنعتی موردنظر را پیدا نمی کنید و کار قرار نیست یک کار بسیار حرفه ای و دقیق باشد، قالب سیلیکونی رزین دست ساز می تواند برایتان مشکل گشا باشد. البته ممکن است قالب سیلیکونی رزین دست ساز با کیفیت نیز پیدا کنید.

قالب های سیلیکونی دست ساز رزین که در آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین در موردشان صحبت شد، بدلایل گفته شده دارای قیمت بسیار کمتری نسبت به قالب سیلیکونی رزین صنعتی می باشد.

قالب سیلیکونی رزین صنعتی

این قالب های سیلیکون رزین همانطور که از نامشان پیداست بصورت صنعتی و با ماشین آلات ساخته می شوند. همچنین برخی از آن ها با دستگاه های پرینتر سه بعدی نیز ساخته می شوند. دقت در ساخت این سیلیکون ها بسیار بیشتر است.

استفاده از قالب سیلیکونی رزین صنعتی نیاز به مایع جدا کننده ندارد و سطوح آن ها بسیار صاف و دقیق می باشد. همچنین خبری از چرب بودن در این سیلیکون ها نیست. قیمت قالب سیلیکونی رزین صنعتی از دست ساز بیشتر می باشد.

چرا رزین به قالب سیلیکون می چسبد؟

یکی از سوالات بسیار پرتکرار کاربران در مورد قالب سیلیکون و رزین اپوکسی علت چسبندگی آن می باشد. به دلایل مختلفی باعث می شود تا رزین اپوکسی در قالب گیری به قالب سیلیکون بچسبد که به برخی از آن ها اشاره می شود:

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین

  • به پایان رسیدن عکر قالب سیلیکونی
  • دست ساز بودن قالب سیلیکونی
  • خوب ترکیب نشدن رزین
  • گرما دادن بیش از حد به قالب سیلیکونی
  • سیلیکونی نبودن جنس قالب
  • بیش از حد داغ شدن رزین
  • خشک نشدن قالب سیلیکونی دست ساز

اگر رزین به قالب سیلیکونی چسبید چه باید کرد؟

گاهی اوقات ابتدا به مشکل بر می خوریم، سپس بدنبال راه حل آن هستیم. اگر دیگر این آموزش خرید قالب سیلیکونی رزین برایتان دیر شده است، پس باید بدنبال این باشید که چگونه از این چسبندگی رها شوید.

ماده هایی جدا کننده ای برای این مشکل وجود دارند که در این شرایط قابل استفاده هستند. همچنین می توانید از یک گرمای بسیار کم جهت جدا کردن رزین از قالب سیلیکون استفاده کنید.

قالب سیلیکونی رزین را از رزین بازار تهیه کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *