رزین, وبلاگ

آموزش نگهداری رزین اپوکسی

آموزش نگهداری رزین اپوکسی

آموزش نگهداری رزین اپوکسی پس از خرید رزین اپوکسی بسیار مهم می باشد تا رزین کیفیت خود را از دست ندهد و دچار مشکل نشود. نگهداری از رزین اپوکسی امری بسیار ساده است که تنها کافیست نکات نگهداری را آموخته و هرباره پس از خرید رزین از آموزش نگهداری رزین اپوکسی استفاده کنید.

آموزش نگهداری رزین اپوکسی

پس از آن که رزین توسط افراد تهیه می شود اگر از تمام آن ها بلافاصله استفاده نمی شود می بایست آموزش نگهداری رزین اپوکسی را بدانیم و در نگهداری آن کوشا باشیم. زیرا در صورتی که از رزین اپوکسی به درستی نگهداری نشود ممکن است به مرور زمان خراب شده و دیگر قابل استفاده نباشد.

آموزش نگهداری رزین اپوکسی در ظروف اصلی

اگر شما یک رزین اپوکسی را از یک فروشنده یا شرکت معتبر تهیه کرده اید، حتماً رزین اپوکسی موجود یا باقی مانده را در ظروف اصلی خود نگهداری کنید. رزین اپوکسی بصورت استاندارد می بایست در ظروف پلی اتیلن غیرشفاف باشد. این ظروف بهترین ظروف نگهداری رزین اپوکسی می باشد. همچنین دقت داشته باشید که رزین اپوکسی ها در مقابل نور خورشید قرار نگیرند زیرا خاصیت خود را به مرور از دست می دهند. با رزین بازار همراه باشید.

نگهداری رزین اپوکسی و هاردنر ترکیب شده

یکی از اشتباهات رایج افراد این است که تمام رزین اپوکسی خود را با هاردنر ترکیب می کنند. در این صورت رزین باقی مانده را جهت نگهداری به ظرفی منتقل می کنند. در این شرایط این رزین و هاردنر ترکیب شده مدام سخت تر می شوند و دیگر قابل استفاده نخواهند بود. پس بسیار مهم است که فقط به اندازه مصرف رزین و هاردنر را ترکیب و استفاده کنیم و باقی مانده را به همان شکلی که قبلاً بوده است نگهداری کنیم.

آموزش نگهداری رزین اپوکسی

آموزش نگهداری رزین اپوکسی

مدت زمان نگهداری از رزین اپوکسی

منظور از مدت زمان نگهداری از رزین اپوکسی زمانی است که از آن استفاده نشده باشد و به اصطلاح ظرف آن پلمپ باشد. این سوال بسیاری از کاربرانی است که تازه شروع به ساخت آثار رزینی می کنند که چه مدت زمان می توان از این رزین ها استفاده کرد.

مدت زمان نگهداری و قابل استفاده از یک رزین اپوکسی در ظروف پلمپ از یک شرکت یا فروشگاه معتبر حداکثر 9 ماه است. البته پیشنهاد می شود بسیار پیشتر از این زمان از آن استفاده کنید. زیرا در شرایط محیطی مختلف ممکن است کمتر از این زمان کیفیت خود را از دست دهد.

در صورتی رزین اپوکسی از حالت پلمپ خود خارج شده باشد و درب آن باز شده باشد حداکثر یک ماه زمان دارید تا از باقیمانده آن در آثار خود استفاده کنید.

شکرک زدن انتهای ظرف رزین اپوکسی

گاهی اوقات پس از مدتی که رزین اپوکسی را تهیه می کنیم در انتهای ظرف آن متوجه می شویم که به اصطلاح شکرک زده است. ممکن است رزین اپوکسی بدلیل بودن در فضای سرد به این شکل افتاده باشد. در این صورت یک ظرف آب گرم آماده کرده و ده دقیقه آن را در ظرف قرار داده و پس از آن بخوبی تکانش دهید و نتیجه را مشاهده کنید.

در صورتی که مجدد متوجه شدید انتهای ظرف رزین شکرک ها همچنان وجود دارد پیشنهاد می شود دیگر از آن استفاده نکنید. زیرا در ترکیب با رنگ رزین و همچنین استفاده در یک آثار رزینی آن را خراب می کند.

شما عزیزان می توانید رزین اپوکسی خود را بهمراه هاردنر و بقیه لوازم و متریال ها مثل قالب سیلیکونی رزین از رزین بازار تهیه کنید. همچنین می توانید پیش از تهیه از مشاوره رایگان این مجموعه استفاده کرده سپس سفارش خود را ثبت کنید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *