رزین, وبلاگ

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

با آموزش رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی خواهید آموخت که دلایل زرد شدن رزین اپوکسی چیست و چرا رزین اپوکسی می جوشد و باعث زرد شدن آن می شود. با این آموزش می توانید از جوشیدن و زرد شدن رزین اپوکسی خود جلوگیری کنید.

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

بسیاری از تازه کار ها پس از آن که رزین خود را تهیه و لوازم و متریال های خود را تهیه می کنند حین کار متوجه زرد شدن رزین یا حتی جوشیدن آن می شوند و باعث می شود تا در مورد رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی از فروشندگان یا رزین کار ها و افرادی که در این حوزه فعالیت دارند علت را جویا شوند.

مشکل جوشیدن رزین اپوکسی

در شرایطی رزین اپوکسی بسیار داغ می شود و باعث می شود تا بخار از آن بلند شود یا به اصطلاح خود بخار شود. گرم شدن رزین اپوکسی حین کار بسیار طبیعی است اما نباید منجر به جوشیدن شود. این جوشیدن رزین اپوکسی باعث می شود تا رزین به رنگ زرد درآید. این اتفاق ممکن است برای هرکسی در حین کار با رزین رخ دهد. این جوشیده شدن و زرد شدن رزین باعث می شود تا رنگ رزین اضافه شده ام کار اصلی را خراب کند. با رزین بازار همراه با رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی همراه باشید.

دستور مصرف در زرد شدن رزین اپوکسی

یکی از مواردی که باید به آن توجه داشت تا مانع از زرد شدن و جوشیدن رزین شویم، طبق دستور مصرف عمل کردن است. در دستور مصرف رزین حداکثر وزن و ارتفاع مواد برای قالب گیری گفته شده است. باید به این میزان حداکثری دقت کرد تا رزین بیش از حد گرم نشود. دمای محیط و وزن مخلوط در این چنین شرایطی بسیار مهم است و تاثیر مستقیم می گذارد.

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

پیش گرم در زرد شدن رزین اپوکسی

بسیاری از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند پیش از شروع کار رزین خود را به اصطلاح پیش گرم می کنند. این از پیش گرم کردن رزین معمولاً در حدود پنج دقیقه صورت میگیرد. اما اگر این زمان بیشتر از پنج دقیقه شود باعث می شود تا رزین بحوشدن و زرد بشود و در نهایت در کار رزین بسیار سریعتر از حالت عادی خشک شود.

دمای محیط و در زرد شدن رزین اپوکسی

در فصل گرما معمولاً دمای محیط که کارگاه یا اتاقی از یک منزل باشد ممکن است بسیار افزایش یابد. همانطور که می دانید رزین و هاردنر آن نباید در دمای بسیار بالا یا بسیار پایین نگهداری شود. بهترین دما بین 23 تا 25 درجه می باشد. اگر این دما در فصل تابستان به 30 یا بیشتر از آن برسد باعث جوشیدن رزین، زرد شدن و در نهایت افزایش سرعت خشک شدن آن می شود.

ترکیب کردن و زرد شدن رزین اپوکسی

در عملیات ترکیب کردن موردی که باعث می شود تا رزین بجوشد و زرد شود، بیش از اندازه نگه داشتن رزین در آب گرم می باشد. این کار باعث می شود تا واکنش های شیمیایی سریعتر انجام شود. با توجه به این که دمای محیط و زرد شدن رزین اپوکسی توضیح داده شد، اگر دما بیش از اندازه بالا باشد باید آن را خنک تر کرد یا در زمانی آن را انجام داد که دمای هوا پایین تر است.

پیشتر در وبلاگ آموزشی رزین بازار آموزش خشک کردن رزین اپوکسی توضیح داده شده است. همچنین در نظر داشته باشید که اگر رزین را در قالب های بزرگتری بریزید رزین کمتری در ظرف مخلوط باقی می ماند که باعث می شود دمای کمتری در ظرف ایجاد شود و مانع از جوشیدن و زرد شدن آن می شود.

رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی

با توجه به توضیحات کاملی که در مورد رفع مشکل زرد شدن رزین اپوکسی در این مقاله گفته شد، به چند نکته دقت داشته باشید:

  • استفاده از تهویه مناسب در دمای بالا
  • استفاده از ظرف مخصوص مخلوط و ترکیب کردن
  • مقدار مخلوط کمتر در چند مرحله برای رزین هایی که سریعتر خشک می شوند
  • استفاده از ظروف فلزی در صورت جوشیدن رزین.
  • عدم دور ریختن رزین داغ درون سطل زباله
  • داشتن کپسول اطفاء حریق

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *