رزین, وبلاگ

حباب گیری رزین اپوکسی

روش های حباب گیری رزین اپوکسی

در استفاده از رزین اپوکسی، روش های حباب گیری رزین اپوکسی بسیا رمهم می باشد. رزین اپوکسی از دو جزء رزین و هاردنر تشکیل شده است. این رزین ها در محصولات هنری و دستی و آثار رزینی استفاده بسیاری دارند بطوری که رزین اپوکسی زمانی که با اکسیژن ترکیب شود هاردنر آن عمل می کند و سریع خشک و سفت می شود و مانع از آن می شود که تزئینات یک محصول هنری از ان محصول جدا شود و همچنین جلوه بسیار ویژه ای به آن می دهد. پیش تر در وبلاگ رزین بازار در مورد رزین اپوکسی چیست؟ صحبت شده بود.

روش های حباب گیری رزین اپوکسی

افرادی که در زمینه رزین و محصولات هنری با رزین اپوکسی کار می کنند میدانند که در حین کار بعضاً حباب هایی در درون رزین ایجاد می شود که باعث می شود جلوه های زیبایی خود را از دست بدهد مشتری بیشتر به این حباب ها خیره می شود. در این مقاله آموزشی در رزین بازار، قصد داریم تا روش های حباب گیری رزین اپوکسی را بررسی کنیم.

انتخاب رزین اپوکسی مناسب

یکی از مهم ترین دلایلی که باعث می شود تا در درون رزین حباب ایجاد شود، رزین اپوکسی های بی کیفیت است. باید دقت داشته باشید که جهت تولید یا ساخت یک آثار رزینی، باید حتماً از متریال های بسیار با کیفیت و مناسب استفاده کنید. همچنین اگر قصد دارید در زیورآلایت از رزین استفاده کنید، بهتر است آن ها را در قالب سیلیکونی قرار دهید و از رزین اپوکسی های نیمه رقیق استفاده کنید.

قالب گیری در اتاق گرم

یکی از روش های حباب گیری رزین اپوکسی، قالب گیری کار در اتاق با دمای بالا می باشد. همانطور که می دانید رزین برای سخت شدن نیاز به دمای بین 20 تا 25 سانتی گراد دارد. می بایست محیطی را جهت سخت شدن و قالب گیری رزین اپوکسی محیا کنید و این آثار را در آن جا قرار دهید تا از ایجاد حباب در درون آن ها جلوگیری شود.

روش های حباب گیری رزین اپوکسی حین ترکیب

در حین ترکیب و بهم زدن مواد در یک قالب دیدن حباب ها در بخشی از این قالب ها طبیعی است اما باید دقت داشته باشید که رزین اپوکسی در تمام گوشه ها و نقاط مخلوط شود و این حباب ها از بین بروند.

روش های حباب گیری رزین اپوکسی

روش های حباب گیری رزین اپوکسی

سطح و رزین هم دما

یکی دیگر از روش های حباب گیری رزین اپوکسی هم دما کردن سطح و رزین می باشد. تفاوت زیاد این دو باعث می شود تا حباب ایجاد شود. ساده ترین روش های حباب گیری رزین اپوکسی گرم کردن سطحی است که رزین بر روی آن کار می شود. اصول این امر این است که سطح و رزین اپوکسی دارای یک دمای نزدیک بهم باشند.

چرخش رزین در سطوح

از دیگر از روش های حباب گیری رزین اپوکسی این است که پیش از آن که رزین اپوکسی در ظرف یا قالب قرار گیرد، کمی از این رزین را در کف و تمام سطوح ظرف یا قالب بچرخانید. معمولاً قالب های سیلیکونی بدلیل جنسی که دارند دارای الکتریسیته ساکن هستند که باعث می شود حباب ها در کف ظرف حبس شوند از ایجاد آن ها جلوگیری شود.

آغشته کردن ابزار و لوازم رزین

در روش های حباب گیری رزین اپوکسی می توان ابزار و لوازم رزین که در یک آثار رزینی استفاده می شود را پیش از کار، به رزین اپوکسی آغشته کرد. لوازمی مثل گل ها، سنگ ها، گیاهان، کریستال ها، شن ها و صدف ها و لوازم دیگر. این لوازم و ابزار ها پس از آغشته شدن به رزین اپوکسی را در درون ظرف یا قالب بصورت اوریب قرار دهید و پس از مدتی آن را در مکان موردنظر خود قرار دهید که به این عملیات پرایمر زدن گفته می شود.

استفاده از شعله در حباب گیری

یکی از روش های حباب گیری رزین اپوکسی در مراحل نهایی، استفاده از شعله هایی مثل سشوار یا فندک می باشد. دقت داشته باشید که گرمای بیش از باعث می شود تا ظرف یا قالب سیلیکونی آب شود. پس این مهم است که چه میزان گرما به آثار خود وارد کنید. استفاده از یک وسیله اطفاء حریق نیز توصیه می شود.

استفاده از دستگاه وکیوم

می توانید با استفاده از دستگاه وکیوم، آثار هنری خود را با وکیوم پوشش دهید و با این دستگاه به آن حرارت وارد کنید. زمان و نحوه استفاده از این دستگاه کاملاً بستگی به کار شما دارد و دقت داشته باشید که استفاده بیش از حد آن آثار شما را خراب می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *