رزین, وبلاگ

مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار

مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار

یکی از مشکلاتی که همیشه افرادی که با رزین کار می کنند وجود دارد، مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار می باشد. به شکلی که چه در حین کار چه پس از کار و خشک شدن رزین اپوکسی، مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار برای آثار هنری ایجاد می شود. در واقغ به جای این که رزین اپوکسی به سطح کار بچسبد و مجکم باقی بماند، به راحتی از آن سطح جدا می شود.

مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار و آثار رزینی

معمولاً اپوکسی بر روی سطوحی مثل سنگ و چوب راحت تر از سطوح دیگر جدا می شود. پس از ژل تایم و زمانی که اطمینان حاصل می شود که خشک شده و استحکام لازم را دارد، به راحتی جدا می شود. مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. در ادامه با رزین بازار همراه باشید تا آن ها را بررسی کنیم.

عدم رعایت نسبت اختلاط صحیح

یکی از دلایلی که مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار را ایجاد می کند، عدم رعایت نسبت اختلاط صحیح در کار می باشد. در اکثر مواقع دلیل این امر عدم رعایت نسبت اختلاط صحیح می باشد. دقت داشته باشید که طبق فرمولاسیون صحیح عمل کنید تا این مشکل ایجاد نشود.

آلودگی سطح کار و هوای محیط

اگر خاطرتان باشد در آموزش تمیز کردن رزین روی لوازم قبلاً صحبت کرده بودیم و گفته شده بود که این آلودگی ها چقدر در نتیجه کار تاثیر گذار است. قبل از شروع کار با رزین اپوکسی باید تمام لوازم کار خود را از گرد و خاک، چربی و آلودگی های دیگر تمیز کنید. این عوامل و آلودگی ها تاثیر بسزایی در چسبیدگی رزین اپوکسی به سطح کار را دارد.

مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار

مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار

همچنین این آلودگی می تواند در هوای محیط نیز باشد. پس دقت داشته باشید که ترجیحاً هوای محیط یکسان و بدون آلودگی باشد. می توانید سطوح آلوده را با استفاده از استون صنعتی تمیز کنید. همچنین دقت کنید که استفاده از این مواد شیمیایی بر روی سطوح دیگر نماند و خشک شده باشد. بخصوص در استفاده از قالب سیلیکونی رزینی.

صیقلی بودن سطح

دقت داشته باشید که سطوحی که استیل یا سرامیک مانند است و قصد کار برای اپوکسی سه بعدی را دارند، مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار بیشتر متوجه آنان می باشد. یکی از راه حل ها ایجاد خط و خش هایی روی سطوح می باشد تا باعث شود صیقلی و صاف بودن سطح کمتر شود و بیشتر به ثبات اپوکسی با سطح کمک کند.

وجود رطوبت

وجود رطوبت در سطوح یکی دیگر از عواملی است که باعث مشکل جدا شدن اپوکسی از سطح کار می شود. پیش از شروع کار باید اطمینان حاصل کنید که سطوح شما هیچ رطوبتی نداشته باشد. دستگاه رطوبت سنج می تواند در این زمینه به شما کمک زیادی کند.

دقت کنید که اگر برای ساخت میز رزینی از چوب مرطوب استفاده کنید علاوه بر این که رزین اپوکسی شما از میز جدا می شود، دارای حباب های زیادی هم می شود. استفاده از هاردنرهای مخصوص نیز برای اینگونه مواقع پیشنهاد می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *